חרדות ופחדים

חרדות ופחדים

בימינו אנו עדים לעלייה גבוהה במס' האנשים הסובלים מתופעת החרדות והפוביות…

פחד הוא מנגנון הגנה מפני סכנה. הפרט מגלה כי ישנה סכנה המאיימת על שלמותו הפיזית או הרגשית ומגיב לכך בפעולה – בריחה, התמודדות, קפיאה וכו'. פחד הינו דבר מוחשי.

חרדה היא מצב בו האדם חש מתח ואי שקט לנוכח איום חיצוני אשר אינו מוחשי באותו רגע. ישנה הפרה חמורה של האיזון הרגשי וגם הפיזי (דפיקות לב, זיעה..)  וחרדה מפני חוסר היכולת לשרוד או להתמודד עם נושא, מחשבה, מצב ….. שאינם מוחשיים בהווה.

רבות נכתב ונאמר על תופעה זו, על סיבותיה, על הרקע הרגשי, הפיזיולוגי, הסביבתי ועוד'…

ישנן סיבות פזיולוגיות : הפרה במאזן ההורמונלי

ישנן סיבות מהעבר : טראומה שקרתה והפרט מבועת האפשרות להישנותה

ישנן סיבות דמיוניות : תרחישים דמיוניים אשר ברגעים מסויימים נראים מציאותיים ומאיימים. לפעמים אפילו בהשאלה ממקרה שנכתב בעיתון…

תיאורי המקרה רבים וכמוהם המאפיינים והנושאים של החרדות…

לאדם המתמודד עם חרדות או סובל מחרדות אין נחמה בכך שהוא סובל מתופעה מוכרת וידועה, משום שברגע ההתרחשות הוא חש בודד ומבוהל. ובאופן כללי הוא נמנע מניהול אורח חיים תקין. חרדותיו מנהלות את החלטותיו היומיומיות ומצב זה בעצם מונע ממנו לחיות חיים מלאים ומשמעותיים.

 בעבודתי עם מטופלים הסובלים מחרדות מצאתי ששילוב של ייעוץ גשטלט עם דמיון מודרך ו – EFT נותן מענה להתמודדות והתגברות.

אם את/ה מוצאים עצמכם נמנעים מפעילות מסויימת עקב חרדה גדולה…אם אתה מוצאים עצמכם עסוקים במחשבתכם בחרדה (כפייתית או אחרת), דעו כי המפתח לחיי שלווה ואיזון מצוי בידכם.

מציאות חיינו האובייקטיבית היא תזזיתית ומשתנה כל הזמן, אנו מוצפים בסיפורי מקרים ובאיומים שונים ויומיומיים על שלוותנו. עלינו לפתח יכולת לשמור על האיזון הרגשי שלנו. חרדה כפייתית או אחרת מפחיתה עוד יותר את יכולתנו להתמודד ולחיות את את היומיום שלנו.

ההחלטה כי די! ההחלטה להתחיל טיפול, לאפשר לעצמכם לקבל  ולשתף ולהאמין ביכולתכם להתגבר ולחיות חיים מלאים ומשמעותיים – נמצאת רק בידכם!

אלונה

אהבתם? מוזמנים לשתף